جستجوی پزشکان

دسته: طب سنتی

سه شنبه 21 می 2019

سندروم خستگی مزمن در دنیای مدرن امروز بسیار شایع می باشد. در تحقیقی که اخیرا انجام گردیده نشان داده شده است که افرادی که به مدت چهار سال دچار سندروم خستگی مزمن بوده اند علایم ضعف حافظه، گلودرد، تورم غدد لنفاوی، دردهای عضلانی، دردهای مفصلی، سردرد و خستگی را تجربه نموده اند.

عقیده پزشکان بر این است که این سندروم بر اثر ویروسی که سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد ایجاد می گردد. در طب مدرن، هیچ درمان موثر شناخته شده ای برای این بیماری وجود ندارد. در تحقیقی که بر روی تعدادی از بیماران مبتلا به سندروم خستگی مزمن که تحت درمان با طب سوزنی قرار داشتند صورت گرفته، مشخص شد که بیش از پنجاه درصد آنها بهبود قابل توجهی پیدا کرده اند (مخصوصا در مورد ضعف حافظه و افسردگی آنها اثرات مطلوبی دیده شد).

طب سوزنی برای بی خوابی
وقوع بی خوابی در دنیای امروزی بسیار بالا می باشد و در بعضی از تحقیقات نشان داده شده است که تا چهل درصد افراد در بعضی مواقع در زندگی شان دچار بی خوابی می شوند. بعضی از افراد حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد تا به خواب بروند و بعضی دیگر در نیمه های شب بیدار شده و دیگر نمی توانند به خواب بروند. داروهایی که برای بی خوابی به افراد تجویز می شوند اعتیادآور بوده و درمان جدید با ملاتونین نیز هنوز در دراز مدت نتیجه قابل قبولی نداده است. در سال ۱۹۷۷ پزشکان آمریکایی در تحقیقی که بر روی اثر طب سوزنی در درمان بی خوابی صورت گرفت مشاهده نمودند که تقریبا تمام بیمارانی که در این بررسی شرکت نموده اند تا حدودی بهبود یافته اند. همچنین در تحقیق دیگری که در سال ۱۹۸۲ در آلمان انجام گرفت، اثر قابل توجه طب سوزنی بر مشکل بی خوابی مورد تایید قرار گرفت.

طب سوزنی در افسردگی
در تحقیقی که در سال ۱۹۹۸ در آمریکا توسط موسسه ملی سلامت انجام شد مشخص گردید که در طی یک دوره درمان طب سوزنی بر روی گروهی از بیماران مبتلا به افسردگی، ۴۳ درصد علایم بیماران بهبود یافته است. از آن زمان به بعد، تحقیقات زیادی بر روی اثر طب سوزنی بر روی افسردگی انجام شده است که تمامی آنها اثرات مثبت طب سوزنی را بر روی افسردگی تایید نموده است. بسیاری از افرادی که برای مشکلات دیگری مثل کمردرد یا خستگی مزمن به کلینیکهای طب سوزنی مراجعه می کنند این نکته را یادآور می شوند که بعد از درمان طب سوزنی، آنها احساس بهتری از نظر روحی داشته اند. امروزه مشخص شده است که طب سوزنی باعث آزاد شدن اندورفین در مغز می شود که یک ماده طبیعی بدن است که بر روی روحیه فرد می تواند موثر واقع شود.

طب سوزنی برای اعصاب و روان

طب سوزنی برای افسردگی پس از زایمان
در تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۰ در آمریکا انجام شده نشان داده شده است که بیمارانی که در طی دوران بارداری شان از طب سوزنی استفاده کرده اند علائم افسردگی در دوران بارداری از خود نشان نداده اند و در طی ده هفته بعد از زایمان نیز موارد افسردگی درآنها کمتر از سایر افراد بوده است.

طب سوزنی

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
سه شنبه 21 می 2019

قارچ ناخن - مشکلات مشابه

قارچ ناخن چیست؟

قارچ ناخن انگشت پا به علت عفونت ایجادمی شود.این عارضه درمحیط گرم ومرطوب رشد می کندوباافزایش رشد باکتری،ناخن ها سفت شکننده شده وتغییررنگ می یابد.اگرچه این نوع عفونت قارچی درمراحل اولیه دردناک نیست اما پس از مدتی دردآن شروع می شود.

*علل:

-محیط مرطوب دراماکن عمومی مانندباشگاهای ورزشی،استخر و…

-پوشیدن کفش های تنگ

-حجم غیرعادی PHپوست

-کاهش ایمنی بدن

-مرطوب بودن پا پس ازحمام وورزش

-آسیب دیدن ناخن

-بهداشت نادرست پا

-مستعد بودن به قارچ

*علایم:

-تغییررنگ ناخن شست پابه زردیاقهوه ای

-تجمع آلودگی بدبوزیرناخن

-افتادن ناخن

-شکستگی یا ناصافی ناخن

-ظاهر شدن لکه روی ناخن

-شکنندگی ناخن ها

-سفت شدن ناخن

-تغییرشکل ناخن ها

-ناخن بدبو

*درمان:

تشتی راباآب وسرکه سیب مخلوط به مقدار مساوی وبه مدت 20 دقیقه پای خودرادرآن قرار بدهیدوسپس خشک کنید.مخلوطی ازیک قاشق مربا خوری زیتون و2 قطره روغن مرزنجوش راروی قسمت های مربوطه بمالیدتادرد تسکین پیداکند.موادغذایی حاوی باکتری های مفیدمانندماست به رژیم روزانه خوداضافه کنید.باکتری های مفید درازبین رفتن قارچ موثراست.مایه ای از زردچوبه وآب درست کنید وروی ناخن عفونی بمالید.پس ازخشک شدن پارابشوییدوخشک کنید.برش های پیازرابرای چنددقیقه روی ناخن بمالید.پنبه آغشته به آبلیمو راروی ناخن بمالید.پس از حضوردراماکن تفریحی ماننداستخرپاهای خودرابه خوبی بشویید.وسایل حمام،کفش وحوله راباافرادی که قبلادچاراین بیماری شده اندبه طورمشترک استفاده نکنید.

 

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
سه شنبه 21 می 2019

درمان لوزه سوم درکودکان

*لوزه ناشی ازسردی حلق وگلو است.برای درمان انجام مواردزیرتوصیه می شود.وطول زمان درمان 120 روزاست.

1-دم کرده ترکیبی آویشن عناب جوی دوسرهرصبح ناشتا یک لیوان

2-اولین وآخرین غذایش عسل باشد.

3-غرغره با آب ونمک دریاروزی دو مرتبه

4-روغن مالی گلو باروغن سیاه دانه هرشب

5-افزایش مصرف گرمیجات مثل مویز وخرمامخصوصا شبها

6-یک قاشق غذاخوری ترکیب مساوی ماءالشعیرباروغن بادام وشیره خرفه هرروزبعدازشام

7-جوشانده پوست انارقرقره کنندروزی 3الی4 بارهرباریک فنجان تایک ماه

خطرات جبران ناپذیر لوزه سوم بر کودکان

خطرات جبران ناپذیر لوزه سوم بر کودکان

لوزه سوم از آن مشکلاتی است که با تشخیص درست و زود هنگام، به طور قطعی درمان می‌شود، اما در صورت بی‌توجهی می‌تواند کودک را با عوارض و خطرات جدی ازجمله عفونت‌های شدید و مکرر کاهش شنوایی و ابتلا به تب روماتیسمی مواجه کند.

 

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
دوشنبه 20 می 2019

علائم غلبه صفرا، سودا و بلغم بر بدن چیست؟

-افزایش سودای غیرطبیعی و سوخته اخلاط ایجاد بیماریهای سوداوی می کند که تظاهرات آن دربافتهای گوناگون به شرح زیراست:

تن وپوست:خشکی اندام وپوست وجوددارد.

عروق:گزگزایجادمی شودحالتی شبیه به خارش دردست وپاهایاسایر اندام ها دیده می شود.

دراندام:تیک وپرش اندام به وجود می آیدکه ممکن است موضعی یاسیستمیک باشدموضعی مانندپرش پلک یاتیک درچشم ها که درمان آن رقیق کردن خون محیطی توسط روغن مالی بادکش،داروهای سودازوحجامت است.

درحالت منتشرسودا،درعروق مغزوبدن منتشرنموده وایجادپارکینسون می کند.

اگرسودادرعروق عمقی نفوذکردبه عروق قلب نفوذکرد وایجاد ناآرامی ونامنظمی درقلب ایجادمی کندودلهره وآشوب به وجود می آوردکه این حالت باتغییروجابه جایی بدن تغییرمی کند. حرکت وجابه جایی به نفع سودا است.

درمان اصلی:ماساژ،حرکت،خوراک های گرم،جابه جایی وتحول درافکاروروان.

درسوداوی ها به علت غلظ بودن وسفت بودن خون حرکت خون کنداست به همین دلیل دچار خستگی زودرس شده وهمچنین به علت پایین بودن رطوبت دچاربی خوابی می شوند.

سودادرپوست:اگزماوخارش می دهدکه دراوج سرماوگرماتشدیدپیدامی کند.بنابراین درتابستان وزمستان بیشتر دیده می شودسودااگربیش ازحدبیشتر شد(اختلالات پوستی که منجربه پوسته ریزی می شود)ایجاد می شودکه پوست خشکی بیش ازحد دارد،درمان باحجامت وسکنجبین است.

درچشم با افزایش سن سودا رسوب کرده وباعث پیری چشم می شود.

لکه های بارداری نیزسوداوی است.

تبلورعالی سودادرچشم آب سیاه که درسن غلبه سوداایجاد می شودکه برای درمان به آرامی همانگونه که شکل گرفته بایدآن راذوب کرد.

درعروق سندروم به وجود می آیدکه درمان آن حجامت عام وسکنجبن وخوراکی اسفنداست.

رسوب سودادراندام تحتانی ایجاد واریس می کند

رسوب سودای سوخته دراندام انتهایی بیماری برگرایجادکردکه که انتهای انگشتان پادچارمورمور،دردیا زخم می شود.

دیابت سرد:هم نوعی سودااست که به دلیل غلظت سودای خون به دست و پاها نرسیده پادچارمورموروگزگز شدن می شودنبض اندام ها کند،عروق پنهان می باشدودرلمس پاسرداست.(دیابت سردتبلوربلغم سوخته است.)

درمان:خوراک گرم،سکنجبین عسلی،درمان زخم باعسل وروغن زعفران وحجامت ودرمان بازالو.

تظاهرات سودادرمفاصل:

یا ناشی ازبلغم است یابلغم خشک شده که به سوداتبدیل شده می باشد.

درمان:غذاهای گرم وتر،خوراکی به صورت مستمر واستفاده ازروغن کنجد موضعی.بیماری لقوه که لرزش ناهمگون است

این بیماری به علت رسوب سودادرعروق واعصاب هم زمان می باشدکه درمان این افرادعلاوه وبرتوصیه های غذایی وروغن هایی که قبل گفته شدبایدسوداراحل کردوازبدن خارج نمودکه بهترین دارو شربت سکنجبین می باشد.که اگربافرمول زیرساخته شوداثربخشی زیادی دارد

افتیمون 200گرمسرکه یک لیوان عرق نعناع یک لیوان تاسه لیوان جوشانده سپس با1 تا2 لیوان عسل مخلوط کرد.

این درمان باید به مدت طولانی وحداقل 120 روزانجام گیرد.

1-افتیمون :این گیاه دردرمان سودا،سرطان جنون وامراض دماغی مفید است.

2-امراض دماغی وعصبی نظیرسر،تشنج امتلایی (تشنج ناشی ازپرشدن یک مزاج دربدن)

دراستخوان ها اگر سودا رسوب زیاد کند باعث سرطان استخوان می شودوچون سوداسنگین است دراندام تحتانی بیشتر رسوب می کند.وتومورهای استخوانی تحتانی بدخیم ترازاندام فوقانی می باشد.

هماتوم ،هماآنژیوم،تومورهاوسرطان هاازسودامی باشند.

هرگاه تومورها درسربوجودآمدندباید ازراهمنافذسر(روغن مالی)چشم،گوش وبینی درمان کرد.

درمان خوراکی ابتدابامصرف سکنجبین وداروهای محلل سوداوپس ازآن موضعی مانندعطسه واستفاده ازقطره دربینی .

سیاه دانه به علت خاصیت واز ویدیلاتوری که داردوهمچنین خواص ضدسرطان ازدوره های مهم درتومورهاوسرطان ها می باشدویک شیمی درمانی طبیعی می باشد.

دراین بیماران روح وروان نیز باید مورد پاکسازی قرار بگیرد

مغز واعصاب

سردردهای میگرنی بیشتر کاسه ای است وتمام سررادربرمی گیرند.گاهی فشارمقطعی به سر سردردآرام می کندوگاهی دردسر جابه جا می شودودردایجاد می کند.

سردردهای سوداوی درمانشان مشکل و طولانی است.درمان این افراد داروهای حل کننده سودا مانند سکنجبین، حجامت عام،حجامت سر،یکی ازدرمان های مفید استفاده اززالو پشت گوشها می باشدکه گاهی نیازبه 3 الی 5 مرحله تکرار دارد.

زالو درمانی پشت گوشها وحجامت سرازدرمان های مفید برای تومور مغزی می باشدکه باعث کوچک شدن تومور می شودوهمچنین برای بیماران CAVنیز مفید می باشدوباعث بهتر شدن بیمار می گردد.

خون گرفت از ورید صافن نیزموادانباشته درسرراتخلیه می کند.

درمان بیماران سودایی:ورزش پیاده روی به خصوص پیاده روی روی قلوه سنگ وشن،مالش پا ها بسیار موثر است چون بیشترین سودا درقسمت اندام انتهایی پاها رسوب می کند که باراه رفتن روی قلوه سنگ باعث کنده شدن این سودا ازمحل می شود.

سودای روان :

اگر ناشی از خون سوخته باشدمنجربه دیوانگی وجنون می شودواین افرادخوش هستند وحرفهای فرح بخش می زنندوآواز می خوانند.

اگر ناشی از بلغم سوخته باشد،خیلی گریه می کند والفاظ منفی بکارمی برند.اگر ازصفرای سوخته باشد هر دوحالت بالا دیده می شودگاهی شاد وگاهی غمگین ومنفی نگر .

درافراد سوداوی:تمام تفکرات منفی است.احتمالات منفی وشکست رابررسی می کنند(بلغمی ها انعطاف پذیری بیشتر نسبت به سوداوی ها دارند.)

 

 

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
دوشنبه 20 می 2019

چگونه از شر کبد چرب خلاص خلاص شویم؟چگونه کبدراازشرسموم خلاص کنیم؟

کبداین قدرت راداردکه توکسین هاراقبل ازدفع کردن به عناصر بی ضررتبدیل کند.اما معمولا بخشی ازضایعات،داخل این ارگان مانده وباعث بروزبیماری های متعددی می شود.

علائمی مانند:گاز،ورم شکم درنتیجه نفخ،حالت تهوع،قولنج،یبوست،سوءهاضمه،واسهال می توانند نشان دهنده این باشندکه کبدکثیف وانباشته شده است.برای پاکسازی کبدوخلاص شدن ازچنین علائمی می توانیدازدرمان های طبیعی استفاده کنید.برای این کار می توانید روزانه یک فنجان آب ولرم ولیموترش مصرف کنید.نوشیدنی آب چغندرولیموترش نیزبرای پاکسازی کبدموثراست.همچنین می توانیدآب گریپ فروت،دوعددلیموترش،یک عددپرتغال  ویک قاشق روغن زیتون را مخلوط کرده ودرطول روز میل کنید.

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
شنبه 18 می 2019

*پیامبراکرم(ص):ازکنارهیچ ملکی وازکنارهیچ نوشته ای عبورنکردم تااینکه گفتند امتت رابه حجامت امرکن.

*پیامبراسلام (ص):حجامت داروی تمام بیماری هاست.

*پیامبراسلام (ص):حجامت کنید بیش ازآن که مرگ ناگهانی شمارافراگیرد.

*پیامبراسلام (ص)درطول عمر مبارک خود527 بارحجامت نموده اند.

*امام صادق (ع):حجامت برای طفل مثل هرس برای درخت است.

*550 حدیث پیرامون حجامت موجود است واکثر اقوام وملل گذشته انجام داده اند.

*از250 روش رایج درجهان فقط طب شیمیایی درایران رایج است.

*حجامت 7 هزارسال قدمت تاریخی دارد.

*حتی یک موردرسمی ومستند درباره ایدزو هپاتیت بوسیله حجامت به ثبت نرسیده است.

*گزارشات فراوان علمی ازدرمان بیماران ایدز وهپاتیت بوسیله حجامت خاص وپیگیر خبرداده اند.

*درحجامت 40 سی سی خون کثیف ودراهدای خون 450 سی سی خون معمولی بدن گرفته می شود.

*حجامت ازبدو تولدتاآخر عمر ممکن است

*حجامت قادربه درمان حدود 43 نوع بیماری اطفال حتی دربرخی مواردصعب العلاج می باشد.

*بابررسی پرونده حدود یک ملیون حجامت کننده در17 سال اخیر ایران حتی یک مورد عارضه ازحجامت به ثبت نرسیده است.

*سالهای طولانی درکشور کسانی که حجامت می دادند مجرم محسوب می شدند.

*780 سایت اینترنتی پیرامون حجامت درشبکه درشبکه جهانی اطلاع رسانی است.

*بزرگترین کلینیک تحقیقاتی حجامت درنیویورک امریکا واقع شده است.

*بزرگترین ومشهورترین سایت حجامت دردنیا متعلق به کاخ سفید است.

*دردانشگاهای پزشکی آلمان،چین،آمریکا حجامت رسما تدریس می شود.

*75%تمام بیماریها بشر با حجامت قابل علاج است ودرمطبی که حجامت صورت نگیرداصلا درمان اتفاق نیافتاده

*درتمامی بیماریهای جسمی وروانی وروحی بشر،حجامت به طورکامل یا بطور نسبی اثر مثبت درمانی دارد.

*درمانم باحجامت درمان ریشه ای است،نه ظاهری وموقتی

*حجامت طی یک برنامه ساماندهی شده توسط استعمارگران غرب درایران ممنوع شده بود.

*کسی که درروز سه شنبه که هفدهم ماه یا نوزدهم ویا بیست ویکم باشد حجامت کند پیشگیری از تمام بیماریهای یکسال است.

*دو روایت ازطب الائمه:کسی به اولین خونی که ازحجامت دفع می شود نگاه کند ازگردن دردو ورم چشم امان یابد (درمان گردن دردوورم چشم نیز هست.)

نکته:دو احتمال وجود دارد؛یکی موضوعیت داشتن نگاه کردن،که اگرشخصی به خون نگاه نکند ازبیماری ذکر شده ایمن نمی شودیا درمان ممکن نیست؛احتمال دوم این است که کنایه است که خودحجامت کردن موضوعیت داردو نگاه کردن موضوعیت نداردواحتمال دوم قوی تر است.

حجامت ، انواع حجامت

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
شنبه 18 می 2019

یکی ازراههای اصلی واولیه دردرمان دیسک ها ازجمله دیسک کمر وگردن درکلینیک رازی می باشد.

کاهش التهاب درمقطع حاددرمنطقه موردنظربه کمک دارو وجااندازی می باشد.تنظیم راستای ستون فقرات به کمک درمان دستی که لزوماتوسط افرادمجرب طب فیزیکی انجام می شودکه ازجمله مهمترین اقدامات است.

جااندازی دیسک یا اصطلاح علمی آن مانیپولاسیون ستون فقرات اگردرجای مناسب وبه جابه کاربرده شود بسیار موثروکمک کننده است.

که ازطریق دیسک کمروگردن دریک وضعیت بهتری قرارمی گیرندوموجب تاثیربهتر نسبت به سایردرمان هامی شود.

%da%a9%d9%85%d8%b11

 

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
شنبه 18 می 2019

برای رفع تشنگی در ماه رمضان چه بخوریم؟ / مواد غذایی که تشنگی شمارا از بین می‌برند

*مصرف شیرگرم وفرنی یا شیربرنج درهنگام افطار مناسب است.

*استفاده ازموادغذایی آبکی مثل سوپ،آش،حلیم بدون روغن وهمچنین مایعات به هنگام سحر وافطارموجب تعادل آب واملاح فردروزه دارمی شود.

*مصرف مایعات مثل آب آشامیدنی،آب میوه،شیر کم چربی،دوغ بدون نمک درفاصله پس ازافطارتا هنگام خوابیدن کمک می کند که تعادل آب والکترولیت های بدن شما درهنگام روزه داری حفظ شود

*توصیه می شود دروعده سحری مقدارمناسبی سبزی های مختلف مصرف شود.

*سبزی ها بادارابودن موادمغذی مختلف وآب علاوه بر تامین ویتامین ها واملاح مورد نیاز بدن از تشنگی فرددرطول روز جلوگیری می کنند.

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
یکشنبه 28 آوریل 2019

*درمان نفخ شکم*

نفخ شکم یکی ازشایع ترین مشکلات گوارشی است که برای خیلی ازافرادبعداز خوردن غذاهای مختلف ایجاد می شود.رعایت 9 توصیه زیر،احتمال بروزاین مشکل گوارشی رابه حداقل می رساند.

1-ازدمنوش هاوعرقیات ضدنفخ کمک بگیرید:اگرپس ازخوردن هروعده غذایی احساس می کنید نفخ کرده ایدوبادزیادی درشکم ومعده یاروده هایتان می پیچد،می توانیدازمصرف دمنوش هایاعرقیات گیاهی که خاصیت ضدنفخ دارند وبه اصطلاح عامه،بادشکن هستند،استفاده کنید.دمنوش های زیره ونعناع،موثرترین دمنوش های بادشکن هستند.مصرف عرق نعناع وبادرنجبویه هم برای درمان نفخ بسیار مفید وموثراست.

2-ریحان ونعناع رادرسبد سبزی خودداشته باشید،اگربه مصرف سبزی خوردن علاقه دارید وباخوردن تربچه یاحتی تره وشاهی دچارنفخ وگاهی دل پیچه می شودید،سبزی های بادشکن وضدنفخ مانندریحان یانعناع رادرسبزی خوردن خودجای دهید.

3-آویشن رافراموش نکنید:آویشن یکی ازبهترین وپرخاصیت ترین سبزی های دنیاست که نوشیدن دمنوش آن درفصل سردسال علاوه برازبین بردن نفخ،باعث آرامش اعصاب وبهبودگلودردناشی از سرماخوردگی می شود.این گیاه خلط آوراست وبه همین دلیل مصرف آن به افرادسرماخورده توصیه می شود.گیاه خواران می توانند مقداری پودرآویشن رابرای از بین بردن نفخ سبزی هایی مانند نخود فرنگی یا کاهو به سس سالادشان اضافه کنند.

4-زردچوبه را ازفهرست ادویه های خودحذف نکنید:زردچوبه یکی ازپرخاصیت ترین ادویه هاست که هم می تواند باعث سم زدایی ازکبد شودوهم نفخ مواداولیه موجوددرغذاهاراتا حدودزیادی کاهش می دهد.بهتراست برای بهره بردن هرچه بیشتر ازخاصیت های زدچوبه،این ادویه راحدود 15 دقیقه مانده به پایان غذااظافه کنید.

5-پوست حبوبات راجدا کنید:حبوبات یکی ازنفاخ ترین خوراکی ها هستند بنابراین باید آنهاراحدود24 تا48ساعت قبل ازمصرف با آب ولرم خیس کنید.حتی بهتراست 12 ساعت یکبار،آب ظرف حاوی حبوبات رادوربریزید.برای بهتر ازبین بردن نفخ حبوبات خیس خورده می توانید پیش از پختن آنهارادر دستمالی نخی ونازک به آرامی ماساژدهید تاپوستشان جدا شود.

6-مخلوطی از کدو سبز وماست را امتحان کنید:خیلی از افراد به دلیل احساس نفخ ودل پیچه پس از خوردن ماست،ترجیح می دهند دورمصرف این محصول لبنی پر خاصیت راخط بکشند.درصورتی که اگر یک باراز کدوسبز متوسط رنده شده راباچند برگ نعناع تازه خوردشده به ماست اضافه کنند،این مشکل تاحد زیادی حل خواهد شد.به جای نعناع می توان از پونه هم استفاده کرد.

7-میوه هایی که قند کمتری دارندراانتخاب کنید:بعضی به عنوان دسر میوه میخورنداما قند فروکتوز موجوددرمیوه ها می تواندباعث ایجاد نفخ شود.اگر شماهم جزو این گروه هستیدواز نفخ بعدازغذارنج می برید،خوردن میوه هایی با قندکمتررابه شماتوصیه می کنیم.میوه هایی مانندسیب،هلو ولیمو شیرین .

8-گوشت های کم چرب بخورید:معمولا مصرف مواد غذایی مختلفی که ترکیبی از پروتئین وچربی هستند،می توانند باعث ایجاد نفخ شوندتوصیه می سود گوشت گوساله بدون چربی،سینه مرغ ،ماهی،تخم مرغ،کره بادام زمینی،گوشت بوقلمون وپنیرکم چرب را به جای گوشت گوسفندی وسایر منابع پروتئینی پرچرب مصرف کنند.

9-معجون زنجبیل را ازیاد نبرید:اگز زیاد نفخ می کنید یک تکه زنجبیل ،کمی نمک ومقداری آب لیمو ترش را باهم مخلوط کنید این معجون را داخل یخچال بگذارید وپس از هر وعده غذایی حدود یک تا دو قاشق میل کنید.معجون زنجبیسل طعم خوبی ندارد ولی برای نفخ بسیار مفید است.

 

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت
شنبه 27 آوریل 2019

تاریخچه طب سوزنی به حدود2000سال قبل برمیگردد.درمان طب سوزنی درعلم روزدنیا جایگاه بسیارمهمی راخصوصا دردرمان بیماریهای اسکلتی وعضلانی بازکرده است وتحقیقات آینده نگرفراوان نشان دهنده موثربودن این روش می باشد.علی رغم قدمت طولانی این روش هنوز برای عمده مردم این سوال مطرح است که طب سوزنی چیست ودرچه بیماری هایی ازآن استفاده می شود.استفاده ازجریان الکتریکی (الکترواکوپانکچر)وبازکردن نقاط ماشه ای فعال به کمک این روش یک تکنیک بسیار مدرن جدیدوموثر می باشدکه طب سوزنی سنتی اضافه شده وبابلوک جریان های نخاعی وآزاد سازی اندروفین ها(درجریانهای کم فرکانس)موجب درمان شگرف وبسیار موثر دربسیاری از بیماریها می شود.

جالب است بدانید جریان های انرژی یاQروزانه 50باردربدن ما دورمی زنند،واستارانرژی درهرکدام ازاین کانال ها ومسیرهاموجب ایجادبیماری دربدن مامی شود.حالاماباکمک طب سوزنی این انرژی رابدنمان به حرکت درمی آوریم وموجب بهبودشرف ودراماتیک دربیماریها می شویم.زدن سوزن در نقطه خاص و درمانی یک نکته مهم درطب سوزنی است.اگرسوزن درمسیرکانال مناسب نخوردبه انرژی به حرکت درنمی آیدونتیجه بخش نخواهد بود واین موجب تفاوت اثرات طب سوزنی توسط متخصصین مختلف خواهد شد.

 

 

ارسال شده در طب سنتی توسط مدیریت